Nerezové komíny

Moderní komín je důležité technické zařízení, které významně ovlivňuje provozní bezpečnost a účinnost otopné soustavy, ekonomiku vytápění a standard bydlení.

Před stavbou nového komínu doporučujeme konzultace s odborníkem, která Vám pomůže vyjasnit si představu o postupu stavby komínu a finální podobě. Doporučujeme zahájit konzultaci před započetím stavby nebo hned v začátcích výstavby. Nabízíme Vám zpoplatněnou službu Technické konzultace-spalinové cesty. Cena této služby je 1 000 Kč bez DPH. Ušetříte si zbytečné starosti jak sobě tak i nám při vystavování revizních zpráv spalinových cest.

Tato služba může být použitá např : před výstavbou – rekonstrukcí objektu , anebo nákupem komína , spotřebiče paliv atd…

Hlavním cílem je předání zhotoviteli informace profesního typu , nejčastější závady komínů , technická podpora , návrh řešení , obecné seznámení z předpisy , řešení přívodu spalovacího vzduchu , prostupy atd…

Můžete si ušetřit případné komplikace popř vydání negativní revizní zprávy spalinových cest. Informujte se proto včas !!!!!!!!!

Použití a montáž nerezových komínů má však také některá specifika,se kterými je nutné se seznámit :

 

Více informací k projektování a realizaci spalinových cest včetně výpočtů získáte zde

 

Třívrstvé nerezové komíny mohou plně nahradit jiné komínové systémy v případech, kde nelze zatěžovat nosné konstrukce budovy, či je nutné použít svislý kouřovod s funkcí komína, nebo je nutné použít komín bez zadního odvětrání – nízkoenergetické a pasivní domy.

 

Nerezové komíny jsou ideálním řešením pro novostavby, rodinné domy, chalupy i chaty. Nerezové komíny se hodí pro všechny druhy topných paliv:

 • olej
 • dřevo
 • plyn
 • uhlí
 • co

Nerezové komíny mají vynikající tepelnou izolaci diky čemuž dochází k velmi rychlému ohřátí kouřovodu a nedochází tak usazování většího množství tuhých zplodin. Úžasná je také jejich univerzálnost, jelikož nerezové komíny můžeme namontovat přímo na fasádu, nebo je postaviti jako volně stojící komín, či dovnitř objektu.

Mezi další výhody nerezových komínů patří:

 • Velmi dlouhá životnost
 • Nízká hmotnost
 • Vysoká variabilita
 • Použitelnost i pro vložkování

Nerezové komínové vložky

tento systém se primárně využívá při rekonstrukci starých cihlových komínů takzvané vložkování. Nerezové komínové vložky se vyrábějí v různých průměrech i tloušťkách použitého materiálu. Záleží jen na Vašich požadavcích a na splnění požární bezpečnosti při provozu spalinových cest.

Třísložkové komínové systémy

jak je patrné ze samotného názvu a také z obrázku, že se skládají ze tří částí. 1. Vnější nerezový plášť, 2. tepelná izolace v různých tloušťkách dle potřeby a použití a 3. z vnitřní vložky, která může být vyrobena dle potřeby z nerezu či se může jednat o keramickou vložku.

Třísložkové nerezové komíny se dají montovat jak na fasádu, dovnitř objektu, tak i jako volně stojící komín. Třísložkové nerezové komíny se vyrábí v různých průměrech, s různou tloušťku vnitřní stěny komínu a různou sílou tepelné izolace. Vše závisí na druhu paliva a dalších provozních podmínkách.

Ocelové kouřovody

používají se taktéž pro dopojení samotného spotřebiče, ale využijete je především v interiérech, kde záleží také na vzhledu samotného kouřovodu. Kouřovod je vyroben z 2mm silné oceli, která je lakovaná vysoce kvalitním senothermním lakem. Příkladem mohou být krbová kamna, která jsou dopojena ocelovým kouřovodem v elegantní černé nebo antracitové barvě.

Nerezové kouřovody

jejich použití je nejčastěji pro připojení spotřebiče do komínu. Jejich hlavní výhodou je velmi dlouhá životnost a snazší manipulace při napojování.

Vyústění komínů

 

Základní cena technické konzultace – 800 Kč bez DPH/1 hodinu

Dopravné na místo určení                                8 Kč/ km bez DPH

Dopravné zpět                                                       8 Kč/ km bez DPH

 

Orientační ceník montáže nerezových komínů

cena montáže  za 1 bm komína bez DPH 750 Kč

Pokud bude z hlediska technologie montáže nutná účast pracovníků s oprávněním na výškové práce,bude na část převyšující 5 m  účtována částka 1500 Kč bez DPH/ 1 bm 

Upozornění: Cena montáže je bez DPH. Cena montáže se může změnit, vlivem místního šetření (nevyhovující podmínky pro stavbu dle níže uvedených předpokladů, více práce – prostupy, zapravení apod. Cena pro koncového zákazníka-RD, bytové domy – připočítává se 15 % DPH. Stavba komína pro stavební společnosti bude naceněna individuálně a obvykle je účtována formou přenesené daňové povinnosti.

K ceně montáže připočítáváme 6 Kč/km (vč. DPH) obousměrně!

Pro montáž komína je nutné zajistit:

 • stavební připravenost umožnující hladký průběh montáže
 • průchod stropem a střechou, stěnami
 • nad 4 m výšky lešení nebo plošinu

Dovoz materiálu, nářadí  si zajišťujeme sami.

Máte-li zájem o montáž našeho komína, vyplňte prosím níže uvedený nezávazný poptávkový formulář.

 

 

Požádejte si o orientační kalkulaci

Odpovíme do tří pracovních dní. Pole s hvězdičkou() jsou povinná.

Pro zpracování Vaší objednávky jsme povinni  získat od Vás tzv Souhlas se zpracováním osobních dat.

Prohlášení naší firmy ke způsobu zpracování osobních dat najdete zde

Po přijetí Vaší objednávky Vám zpětně zašleme potvrzovací e-mail,abychom si ověřili zda objednávka skutečně došla od Vás.

OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ DODÁVKY A MONTÁŽ NOVÉHO NEREZOVÉHO KOMÍNA

Všeobecné info o objednateli

Údaje objednatele:

Kontakt na objednatele:

Adresa provedení:

Upozorňujeme Vás,že Vaše osobní údaje zpracujeme dle směrnic společnosti DAMING s.r.o.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Přílohy mají velikost max 2 Mb. Před odeslání si zjistěte maximální velikost přiloženého souboru. Soubory (pdf,obrázky apod) větší než 2 Mb raději zasílejte přes www.uschovna.cz

Přílohy :