Již stovky norem jsou zdarma ve sponzorovaném přístupu k ČSN

Agentura ČAS postupně zveřejňuje plnotextové znění norem v rámci tzv. sponzorovaného přístupu k ČSN. K dispozici jsou normy z oboru stavebnictví, energetické náročnosti, tepelné ochrany budov, osvětlení, akustiky, TZB, požární bezpečnosti a další

odkaz

Rubriky: Odkazy a informace | Napsat komentář

Nový nouzový stav a mimořádná opatření platná od 1.3.2021 včetně informací a formulářů pro pracovní cesty mimo Prahu a mezi okresy

Od soboty 27. února platí na území České republiky nový nouzový stav na 30 dnů, tedy do 28. března. Od 1. března dochází vzhledem k současné epidemické situaci ke zpřísnění zejména v oblasti volného pohybu, maloobchodu a služeb a ve školství. 

Nouzový stav

Mimořádná a ochranná opatření

 

Cestování mimo okres a hlavní město Prahu

Pokud pojedu do zaměstnání mimo okres, kde mám bydliště, čím se musím prokázat?
Potvrzením zaměstnavatele, které lze vystavit i na určité období. V potvrzení zaměstnavatel uvede místo výkonu zaměstnání a místo pobytu zaměstnance. Lze využít vzor dostupný na stránkách Ministerstva vnitra nebo zde  (docx, 13 kB; pdf, 84 kB). Alternativou je pracovní smlouva nebo zaměstnanecký průkaz a podobně, pokud je z nich jasné, že potřebujete cestovat do jiného okresu.

Pokud pojedu mimo okres, co musím mít u sebe (lékař, úřady)?
Stačí zaškrtnutý formulář (docx, 19 kB; pdf, 114 kB) nebo čestné prohlášení (docx, 16 kB; pdf, 105 kB), kde uvedu místo, čas a cíl cesty. Pro čestné prohlášení mohu využít vzor nebo stačí prohlášení napsané rukou. Stále však musí jít o cestu, která skutečně spadá do povolených výjimek. Policie může ověřovat podezřelé případy, například když cestuji „k lékaři“ s lyžařskou výbavou a celou rodinou. Pokud máte jakékoliv potvrzení, které dokazuje nezbytnost Vaší cesty (například žádanku od lékaře na vyšetření, pozvánku na úřad apod.), vezměte si ji pro jistotu s sebou.

Rubriky: Odkazy a informace | Napsat komentář

Diskusní forum

Rubriky: Diskusní forum | Komentáře: 2

Vánoce 2020 a PF 2021

Rádi bychom Vám a Vašim rodinám popřáli veselé Vánoce a dobrý start do nového roku 2021

 

Tým DAMING

Rubriky: Novoroční a vánoční přání | Napsat komentář

Výměna kotlů a povinná akumulace

zdroj:tzb-info

Rubriky: Odkazy a informace | 1 komentář