Zděné komíny

Moderní komín je důležité technické zařízení, které významně ovlivňuje provozní bezpečnost a účinnost otopné soustavy, ekonomiku vytápění a standard bydlení.

 

Před stavbou nového komínu doporučujeme konzultace s odborníkem, která Vám pomůže vyjasnit si představu o postupu stavby komínu a finální podobě. Doporučujeme zahájit konzultaci před započetím stavby nebo hned v začátcích výstavby. Nabízíme Vám zpoplatněnou službu Technické konzultace-spalinové cesty. Cena této služby je 1 000 Kč bez DPH. Ušetříte si zbytečné starosti jak sobě tak i nám při vystavování revizních zpráv spalinových cest.

 

Tato služba může být použitá např : před výstavbou – rekonstrukcí objektu , anebo nákupem komína , spotřebiče paliv atd…

Hlavním cílem je předání zhotoviteli informace profesního typu , nejčastější závady komínů , technická podpora , návrh řešení , obecné seznámení z předpisy , řešení přívodu spalovacího vzduchu , prostupy atd…

Problematika revizí spalinových cest není jednoduchá záležitost. Více informací zde

Můžete si ušetřit případné komplikace popř vydání negativní revizní zprávy spalinových cest. Informujte se proto včas !!!!!!!!!

 

 

Více informací k projektování a realizaci spalinových cest včetně výpočtů získáte zde

 

Moderní stavebnicový vícesložkový zděný komín je opatřen téměř vždy zadním větráním, s keramickou vložkou a tepelnou izolací umístěnou v plášťových tvárnicích (z liaporbetonu jako např. Schiedel a EKO anebo z keramických tvarovek jako např. CIKO ). Zadní větrání komína slouží k odvodu vlhkosti z izolace komínového průduchu a případnému nežádoucímu úniku spalin. Komín je určen pro ruční montáž a je dodáván po jednotlivých komponentech, které jsou podrobně popsány v montážním návodu. Komín je určen pro připojení spotřebičů (kotlů) na plynná, kapalná i tuhá paliva.

Moderní zděné komínové systémy jsou vhodné pro všechny druhy staveb (rodinné domy, bytové domy, chaty, administrativní a průmyslové objekty, kotelny ústředního vytápění). Záleží pouze na účelu pro který má komín sloužit a na preferencích zákazníka, který komín si vybere ze široké škály komínů.

Tradiční zděné komíny na bázi jedné cihelné vrstvy jsou v mnoha ohledech zastaralé, méně bezpečné a nevyhovují současným spotřebičům. Moderní komín je důležité technické zařízení, které významně ovlivňuje provozní bezpečnost a účinnost otopné soustavy, ekonomiku vytápění a standard bydlení.

Vyústění komínů

 

Základní cena technické konzultace – 800 Kč bez DPH/1 hodinu

Dopravné na místo určení                                8 Kč/ km bez DPH

Dopravné zpět                                                       8 Kč/ km bez DPH

 

Objednáním služby  souhlasíte s cenou  

Orientační ceník montáže zděných komínů-keramické komíny

Místo, kde se bude komín stavět musí být připravené, prostupné po celé výšce komínu s vybudovaným dostatečným základem pro komín. Montáž komínu nezahrnuje další povrchovou úpravu tvárnic a rovněž nezahrnuje oplechování komínu při průchodu střechou. Do 4 m výšky se staví 1 den , nad 4 m se staví 2 dny kvůli vytvrdnutí spojovací malty/lepidla.

Při výšce komína nad 5 m vyžadujeme stavební připravenost – lešení s příslušnou nosností pro uložení ca 3 ks tvárnic a možností přesunu do jednotlivých pater lešení.

Orientační ceník montáže – keramické komíny:

Výška komína Jednoprůduchový komín
Jednoprůd komín s větrací šachtou
Dvouprůduchový komín
do 4 m výšky 4 600 Kč 5 750 Kč 6 900 Kč
do 5m výšky 5 750 Kč 7 200 Kč 8 600 Kč
do 6 m výšky 6 900 Kč 8 650 Kč 10 500 Kč
do 7 m výšky 8 100 Kč 10 100 Kč 12100 Kč
do 8 m výšky 9 300 Kč 11 500 kč 13 850 kč
do 9 m výšky 10 500 Kč 12 950 Kč 15 500 Kč
10 – 12 m výšky 11 550 Kč 14 500 Kč 17 500 Kč

 

 

Požádejte si o orientační kalkulaci

Odpovíme do tří pracovních dní. Pole s hvězdičkou() jsou povinná.

Pro zpracování Vaší objednávky jsme povinni  získat od Vás tzv Souhlas se zpracováním osobních dat.

Prohlášení naší firmy ke způsobu zpracování osobních dat najdete zde

Po přijetí Vaší objednávky Vám zpětně zašleme potvrzovací e-mail,abychom si ověřili zda objednávka skutečně došla od Vás.

OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ DODÁVKY A MONTÁŽ NOVÉHO NEREZOVÉHO KOMÍNA

Všeobecné info o objednateli

Údaje objednatele:

Kontakt na objednatele:

Adresa provedení:

Upozorňujeme Vás,že Vaše osobní údaje zpracujeme dle směrnic společnosti DAMING s.r.o.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Přílohy mají velikost max 2 Mb. Před odeslání si zjistěte maximální velikost přiloženého souboru. Soubory (pdf,obrázky apod) větší než 2 Mb raději zasílejte přes www.uschovna.cz

Přílohy :